Корзина
13 отзывов
+380500405100
+380675713000
+380443345389
УкраинаКировоградская областьКропивницкийГенерала Родимцева, 102
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Головний елемент живлення при вирощуванні ріпаку!

Головний елемент живлення при вирощуванні ріпаку!

Ріпак є дуже цінною харчовою культурою. Крім того ріпак є добрим попередником, хорошим сидератом і вирощувати його можна на всіх типах ґрунтів з рН 6,0-7,0.

Ріпак є дуже вигідною культурою, адже це експортно орієнтований продукт.  Але не зважаючи на це, популярність цієї сільгоспкультури в нашій країні то збільшується, то йде на спад. Пов’язано це, перш за все, з тими ризиками, що виникають при вирощуванні озимого ріпаку.

Біологічні особливості ріпаку та особливості осінньої вегетації

Озимий ріпак є дуже чутливою культурою до несприятливих факторів навколишнього середовища, особливо в осінній та зимовий періоди. Як правило, озимий ріпак дуже добре переносить вплив низьких температур. За відсутності снігового покриву він здатен переносити  пониження температур до -15 0С, а деякі гібриди навіть більше. Проте за деяких умов озимий ріпак схильний до вимерзання.

Читати за темою: Про те як ріпак людям голову морочить

Особливо небезпечними для озимого ріпаку є несподівані холода, адже в рослинах ще інтенсивно проходять обмінні процеси. Для ріпаку, як і для інших озимих культур, важливо, щоб зниження температури  відбувалося поступово.

Неякісний обробіток ґрунту, затяжні посухи, різке чергування низьких та високих температур можуть бути причинами просідання гранту, що, в свою чергу, може стати причиною обриву кореневих волосків, появі тріщин на стеблах, кореневій шийці та коренях. Такі пошкодження рослин озимого ріпаку суттєво впливають на його перезимівлю та на майбутню врожайність.

Правильний обробіток ґрунту, оптимальні строки посіву, підбір сортів та гібридів до конкретних ґрунтово-кліматичних умов вирощування та мінеральне живлення сприяють збільшенню витривалості рослин ріпаку.

Особливості живлення ріпаку

Говорячи про мінеральне живлення, не слід забувати  про забезпеченість рослин макро- і мікроелементами, адже озимий ріпак досить чутливий до їх наявності в ґрунті. Особливо це стосується бору. Ріпак є борофільною культурою, яка для свого росту та розвитку вимагає відносно багато бору, а озимий ріпак потребує його на третину більше ніж ярий. Саме цей елемент впливає на проблему розтріскування коренів, адже він підвищує еластичність тканин. А це, в свою чергу, запобігає ураженню рослин хворобами. Також оптимальне забезпечення бором сприяє приросту коренів, що важливо при весняному відновленні вегетації.

Якщо бору в грунті недостатньо, рослини ріпаку страждають не тільки в осінній і зимовий період, а й протягом усієї вегетації. Так, вони з запізненням виходять з фази розетки, у них сповільнюється зростання. Вони запізнюються з початком цвітіння, погано цвітуть або передчасно припиняють цвітіння, утворюють мало стручків і насіння.

Характерними ознаками нестачі бору є більш світле забарвлення молодого листя, при цьому краї листових пластинок скручуються навколо центральної жилки та деформуються, спостерігається прожилковий хлороз (жилки залишаються зелені, а інша частина листа стає світло-зеленою), нове листя набуває червоно-фіолетового забарвлення.  Листя починає рано опадати. Довгий і непродуктивний період цвітіння ріпаку також свідчить про нестачу бору, оскільки він бере участь в зростанні пилкової трубки і в заплідненні, а при дефіциті мікроелемента стручки не можуть утворитися. Ріпак більш чутливий до нестачі бору в репродуктивний період, ніж в вегетативний. Тож якщо ознаки дефіциту почали з'являтися  на вегетативній стадії - це ознака значного його дефіциту.

Також слід відмітити,  що близько чверті необхідної кількості бору озимий ріпак поглинає восени, а решту - навесні, у фазі диференціації бруньок. Тому найчастіше бор вносять саме восени.

Рекомендації щодо внесення мікродобрив.

Рекомендується вносити бор в грунт разом з мінеральними добривами, в тому числі в складі тукових сумішей, або у вигляді позакореневого підживлення. Простим та надійним способом зняття дефіциту бору в будь-який період розвитку рослин є підживлення по листу. 

Відмінний результат щодо запобігання розтріскування стебел і кореневої шийки озимого ріпаку дає застосування мікродобрива «Актив-Харвест Бор» в кількості 1,0-2,0 л/га. Головною перевагою цього препарату є те, що бор міститься в ньому в легкодоступній для рослин формі, а отже краще засвоюється нею.

Запобігаючи розтріскуванню стебел і кореневої шийки озимого ріпаку, дотримання всіх рекомендацій дозволяє в максимально розкрити потенціал культури, отримати добрий врожай, окупити понесені витрати і отримати прибуток.

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

               

Другие статьи