Корзина
13 отзывов

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення і повідомлення, оскільки по її графіку роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380964800808
УкраинаКиевул. Академика Вильямса, 2б
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Різновиди сорго. Як обрати сорт.

Різновиди сорго. Як обрати сорт.

Сорго є  однією із стародавніх зернових культур,  початок  вирощування якого налічує близько 10 000 років до н.е.  Походить воно із районів Африканського континенту, а також Південної та Центральної Америки.

На сьогодні найбільшим виробником сорго є Сполучені Штати.  Відносно низька ціна, технологія  вирощування, а також неймовірна стійкість рослин (наприклад до грибкових хвороб або посухи) додають популярності цій культурі.

У більшості випадків злаки використовуються для виготовлення крупи або борошна. Тим не менше, сорго використовується фермерами як корм для сільськогосподарських тварин, що містить неймовірно велику кількість корисних речовин. Крім того, воно використовується і для виробництва етанолу.

Серед рослин, що вирощуються в Україні найбільш близьким видом для сорго є кукурудза, як  морфологічно так і за агротехнічними вимогами. Саме тому сорго можна вирощувати як альтернативу кукурудзі.

Різновиди сорго на ринку

Існує безліч сортів і гібридів сорго. Дуже важливо правильно обирати сорт чи гібрид, беручи до уваги грунтово-кліматичні умови вирощування та напрямок використання.

Існує кілька груп сортів або різновидів сорго. Найважливішими з них є:

  • Цукрове сорго. Рослини цієї групи як правило високого росту (200-350 см), з високим вмістом цукрів, розчинних у воді.  Найбільша кількість цукрів міститься в стеблах і накопичується після цвітіння. Максимальна кількість цукрів рослина містить у фазі воскової стиглості зерна. Цукрове сорго використовуються як для кормових цілей, так і для виробництва біопалива. Також слід відмітити, що в природі не існує іншої рослини, яка б могла так швидко синтезувати сахарозу. Крім того, цукрове сорго можна успішно вирощувати в південній посушливій зоні Степу України, Цукрове сорго здатне добре переносити ґрунтову і повітряну посуху, яка головним чином спостерігається в мовах Південного Степу України. Така адаптивність пояснюється тим, що рослини сорго найбільш продуктивно використовують вологу на формування одиниці маси сухої речовини.
  • Зернове сорго. За зовнішнім виглядом воно нагадує просо. Насіння має забарвлення від блідо-жовтого до чорно-коричневого відтінку. Вони використовуються для виробництва крупи, борошна, спирту, крохмалю. З меленого сорго печуть хліб і виробляють кондитерські вироби, різні каші і традиційні африканські страви і дитяче харчування. До основних різновидів зернового сорго можна віднести нубійське, арабське і ефіопське.
  •  Трав'янисте сорго. В основному вирощується на корм для худоби через соковиту серцевину.
  •   Технічне або віничне сорго. Має цінність через соломи, з якої виробляють папір, віники та плетені вироби. Даний вид  характеризуються високим вмістом волокна та низьким вмістом розчинних цукрів.
  •  Лимонне сорго. Використовується як приправа для морепродуктів, рибних делікатесів, м'ясних і овочевих страв. Прекрасно поєднується лимонне сорго з імбиром, гострим перцем і часником. Крім того, з нього отримують ефірну олію, поширене в парфумерії, фармацевтиці та харчової промисловості.

Напрямок використання сорго має принципове значення при виборі  сорту. 

Зерно сорго має високу рентабельність виробництва. При дотриманні рекомендованих технологій вирощування і проведення агротехнічних заходів його врожайність становить від 4 т/га і вище.

В Україні сорго вирощують переважно в степовій зоні. Основні площі посіву розміщені в посушливих областях: Миколаївській, Херсонській, Одеській, Дніпропетровській та ін. Обираючи сорт потрібно враховувати напрямок використання, грунтово-кліматичні умови вирощування та генетичний потенціал сорту.

Другие статьи