Корзина
13 отзывов
+380500405100
+380675713000
+380443345389
УкраинаКировоградская областьКропивницкийГенерала Родимцева, 102
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Протруєння насіння кукурудзи - запорука високої врожайності

Протруєння насіння кукурудзи - запорука високої врожайності

Якісне протруєне насіння – один з головних факторів, що забезпечує одержання високих та сталих врожаїв кукурудзи. Ми стисло розповімо про основні аспекти даного заходу .

Кукурудза має широкий спектр патогенів та шкідників, здатних викликати суттєве зниження польової схожості. Це особливо актуально в регіонах з вологою та прохолодною весною. В таких умовах сходи уражуються комплексом збудників хвороб грибної етіології.

Обробіток посівного матеріалу хімічними протруйниками проводиться для інтегрованого захисту рослин. Він дозволяє захищати насіння кукурудзи та сходи від шкідливих організмів, що уражує насіння, корені та надземні органи рослин в різних фазах розвитку. Протруювання – запорука отримання здорових та дружніх сходів, високої врожайності та дуже ефективний економічний захід.   

Протруювання та інкрустація насіння зазвичай проводиться насіннєвими компаніями, що їх вирощує. Як правило використовують протруйники на основі діючих речовин: карбоксин + тирам або флудоксоніл + металоксіл. Обробіток проводять за допомогою зволоження водою або водною суспензією препаратів з розрахунку 5-8 л води на тонну насіння. Якщо насіння не було протруєне, то дана операція виконується самостійно.

Якщо зерно зберігалося протягом року, то безпосередньо перед сівбою необхідно провести аналіз на лабораторну схожість, так як цей показник може знизитися. Проте дані численних випробувань такого насіннєвого матеріалу на холодостійкість виявили, що даний показник не змінився. Також на збереження життєздатності насіння впливає якість робіт при збиранні, протруюванні та інкрустації, матеріал пакування та спосіб збереження. При сівбі доцільно зберігати сертифікати та результати проб.

Чим протруювати насіння?

Чим саме протруювати насіння – це особисте рішення господарства. Зазвичай вибір залежить від таких чинників як, рівень інфекційних збудників, що знаходяться в ґрунті та стерні, шкодочинність комах та фінансових можливостей господарства. Тому вибір препарату залежить не від інтенсивності вирощування, а від конкретної проблеми на полі. Через це необхідні протруйники з довготривалою та контактною дією.

табл 1. Протруйники для боротьби з хворобами насіння кукурудзи

Препарат
Діюча речовина
Витрати препарата
Хвороба
тирам, 400 г / л
3,0 – 4,0 л / т 
Пліснявіння насіння, пухирчаста сажка, кореневі і стеблові гнилі
флудиоксоніл, 25 г / л + металаксил–М, 10 г / л

1,0 л / т

Стеблові й кореневі гнилі, пліснявіння насіння
тебуконазол, 50 г / л + прохлораз, 250 г / л + крезоксим-метил, 50 г / л 
0,5 – 0,6 л / т
Летюча, пухирчаста сажки, фузаріозні кореневі та прикореневі гнилі, пліснявіння насіння

Февер,т.н - 1 л

протіоконазол, 300 г / л

0,6 – 0,9 л / т

Кореневі та стеблові гнилі, летюча сажка

табл. 2 Протруйники для боротьби зі шкідниками насіння кукурудзи

Препарат
Діюча речовина Витрати препарата Шкідник
імідаклоприд, 600 г / л 
5,0 – 7,0 л / т 
Дротяники, шведська муха, тлі
фіпроніл, 500 г / л
4,0 кг / т
Дротяники, комплекс ґрунтових 
шкiдникiв
протіоконазол, 100 г / л, металаксил 20 г / л
1,5 – 1,8 л / т
Фузаріозні, пітіозні та гельмінтоспоріозні кореневі гнилі, летюча сажка

Через насіння поширюються збудники хвороб, які призводять до зниження цінності самого насіння, так і до зменшення врожайності. Тому протруювання насіння та його інкрустаціяобов’язкові для здорових та дружніх сходів, рівномірного розподілу рослин на поверхні та отримання високої врожайності. Обробіток посівного матеріалу фунгіцидами дозволяють захистити саму насінину та проростки від хвороб, а обробіток інсектицидами – попередить ураження шкідниками.

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

               

Другие статьи