Корзина
13 отзывов

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення і повідомлення, оскільки по її графіку роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380964800808
УкраинаКиевул. Академика Вильямса, 2б
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Горох. Технологія вирощування та догляд за посівами

Горох. Технологія вирощування та догляд за посівами

Горох - однорічна холодостійка культура. Є однією з найкращих попередників для технічних і зернових культур. Агрономич розповідає про системи обробітку та удобрення ґрунту.

Горох не терпить монокультурного вирощування. Для запобігання поширення хвороб і шкідників його повертають на поле не раніше ніж через 4-5 років. В польових сівозмінах горох розміщують переважно після озимих і ярих колосових культур, а також кукурудзи на зерно, цукрових буряків.

Обробіток грунту

Основний обробіток ґрунту після стернових попередників складається з лущення та осінньої зяблевої оранки. У районах з недостатнім зволоженням після раннього підняття зябу проводиться одна-дві культивації з боронуванням для вирівнювання поверхні ґрунту і його розпушення (за винятком площ зі схилом). Ці заходи спрямовані на збереження та нагромадження води в ґрунті в літній період і послідуюче знищення бур’янів.

При розміщенні кукурудзи на зерно проводиться лущення важкими дисковими боронами у двох напрямках з наступною оранкою на глибину 25-27 см краще ярусними плугами.

Після цукрових буряків глибину оранки зменшують до 22-25 см. На незабур’янених площах застосовується безполецевий обробіток знаряддями чизельного типу. 

Система передпосівного обробітку залежить від стану ґрунту, ступеня наростання температури повітря і ґрунту.

Якщо розмерзання ґрунту проходить зверху до низу, то попереднє ранньовесняне боронування виключається, особливо при напівпаровому обробітку зябу – відразу ж проводиться культивація на глибину 6-8 см і слідом сівбу. При наявності на поверхні ґрунту кірки, або якщо ґрунт дуже ущільнений, то боронування є обов’язковим заходом. В агрегаті передом йдуть борони, а потім шлейфи, і навпаки.

З настанням фізичної стиглості ґрунту (через 1-2 дні після розпушування) у районах Лісостепу починають передпосівний обробіток, у Степу його проводять одночасно з боронуванням. Залежно від стану ґрунту культивацію проводять на глибину 8-10 см з одночасним боронуванням важкими боронами.

Удобрення

При розміщенні гороху після удобрених попередників на ґрунтах зі вмістом понад 15 мг на 100 г ґрунту фосфору і калію можна отримати врожай 30 ц/га і вищий без внесення добрив. На землях з вмістом гумусу менше 2%, а також за низького вмісту (менше 10 мг на 100 г ґрунту) і дуже низького (менше 5 мг) фосфору і калію необхідно вносити повне добриво.

За даними Кіровоградської дослідної станції, склад та норми мінеральних добрив під горох для районів з різними ґрунтово-кліматичними умовами повинні диференціюватися і розраховуватися на основі даних агрохімічного обстеження вмісту поживних речовин у ґрунту на запланований урожай.

Сівба насіння, протруювання та глибина загортання 

До сівби насіння протруюють, обробляють ризоторфіном, молібденом та борною кислотою – на 1 т насіння по 250 г. Більшість інших препаратів є несумісними та при поєднанні з бактеріальними добривами знищують бульбочкові бактерії. В такому випадку протруювання проводиться не пізніше за 3-4 тижні до сівби, а обробку мікроелементами та ризоторфіном – у день сівби.

Сівба. Залежить від ґрунтово-кліматичної зони висівають від 0,9 до 1,5 млн./га схожих насінин. У посушливих умовах насіння висівають дещо менше, ніж у районах достатньо забезпечення рослин водою.

Оптимальна глибина загортання насіння становить 5-7 см, на легких ґрунтах зі швидким підсиханням верхнього шару 8-10 см. На важких запливаючих ґрунтах глибина 4-5 см. В умовах достатнього зволоження при високій культурі вирощування гороху в останні роки рекомендується висівати насіння на глибину 3-4 см. Мілке і якісне загортання насіння забезпечує ранні і дружні сходи, рівномірний розвиток рослин гороху.

Насіння гороху дуже добре пристосовані до ранньовесного посіву. Мінімальна температура проростання насіння становить +1...+2°С. Сходи, навіть з першими справжніми листками, витримують короткочасне зниження температури до -5...-7°С.

Догляд за посівами

Після сівби площу коткують кільчасто-шпоровими котками. Через 5-6 днів після сівби проводять досходове боронування, коли бур’яни знаходяться у фазі ниточки і легко знищуються.

Боронувати сходи краще у фазу 4 листків до зчеплення вусиків середніми боронами в денний час у суху погоду. У фазу 3-5 листків або у фазу закладання квіток для профілактики дефіциту бору застосовують мікродобрива Актив-Харвест Бор на нейтральних та лужних ґрунтах, а на кислих Актив-Харвест Бор+Мо.

На сильно забур’янених площах перед сівбою та після сходів вносять рекомендовані гербіциди, враховуючи видовий склад бур’янів. Добрі результати забезпечують ґрунтові гербіциди - Гезагард (Прометрин), Дуал Голд, СтомпФронт’єр у рекомендованих дозах проти однорічних дводольних та злакових бур’янів. 

По сходах у фазу 3-4 листків найдоцільніше використовувати гербіцид вибіркової дії –  Базагран, Дікопур, Фюзілад супер, Шогун.*

Збирання врожаю

При пожовтінні 60-70% бобів, горох скошують у валки. Кращий строк обмолоту – зниження вологості зерна до 16-19%. При обмолоті сухої маси зменшують оберти барабана до 500-550, а зволоженої – 700-750 об./хв. Підбір валків проводять комбайнами, обладнаними полотняно-транспортерними підбирачами, які на відміну від підбирачів барабанного типу забезпечують менші витрати.

У степовій зоні, де посіви гороху мало вилягають і чисті від бур’янів, можливе однофазне збирання. 

Насіння гороху дозріває не рівномірно, вологість зерна з верхніх ярусів під час збирання часом сягає 50-60%, тому воно потребує негайної післязбиральної очистки. 

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

               

Другие статьи