Корзина
13 отзывов

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення і повідомлення, оскільки по її графіку роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380500405100
+380675713000
+380443345389
УкраинаКировоградская областьКропивницкийГенерала Родимцева, 102
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Про те як ріпак людям голову морочить

Про те як ріпак людям голову морочить

Ріпак із року в рік стає головним болем українських аграріїв. В один рік тішить своєю врожайністю, а через рік змушує триматися за голову. Щоб врятувати власні врожаї фермера тільки з бубном не танцюють над полями. Аналіз удобрення та захисту...

Агрономич аналізує головні проблеми під час вирощування ріпаку. Чому аграрії все частіше змушені відмовлятися від прибуткової культури. Однією з причин є істотні витрати на технологію вирощування, іншою вибагливість ріпаку до погодних умов. Надалі ми розглянемо стан озимого ріпаку на весну та догляд за ним. З першу зазначимо, що більшість посівів озимого ріпаку знаходяться в доброму та задовільному стані після перезимівлі 2019 року. Але місцями посіви ріпаку можна назвати: "дякую, що хоч живий".

За аналітичними даними Latifundist в Україні на посівну 2019 року було висіяно близько 1050 тис. га озимого ріпаку, що на 170 тис. га більше ніж у 2018 році. Із року в рік йде значне коливання площ з ріпаком через бажання фермерів вгадати кращий рік для цієї культури.

Дещо про особливості озимого ріпаку

Озимий ріпак — рослина холодостійка, однак зимостійкість його слабка і залежить від сорту, температурних умов та загартування рослин. Тому навесні може бути картина у вигляді невдалої перезимівлі та як наслідок пошкодження рослин низькими температурами та різними захворюваннями.  

Він легко витримує поступові зниження температури за нормальної вологості ґрунту і зовсім не витримує її коливань від -10 до +10 °С. Особливо негативна дія на рослини при перепадах температур навесні з підвищеною вологістю ґрунту. За цих умов корені уражуються бактеріальними захворюваннями, від яких спостерігається загибель посівів та зниження врожаю.

Ріпак досить вибагливий до родючості ґрунту. При врожаї насіння 25 ц/га він виносить з ґрунту 132 — 138 кг азоту, 54 — 58 кг фосфору і 162 169 кг калію. Кращі ґрунти для нього — чорноземи, каштанові, сірі лісові та опідзолені суглинки (при вапнуванні) з нейтральною чи слабкою лужною реакцією ґрунтового розчину (рН 6,5 — 7,4). Непридатні — важкі глинисті, заболочені, засолені й кислі, а також легкі піщані ґрунти. Ріпак не витримує близького залягання ґрунтових вод.

Внесення добрив

Азотні добрива. Як і всі капустяні, ріпак має високу потребу в азоті. Для врожайності на рівні 30-40 ц/га треба 180-240 кг/га азоту. Поглинання азоту ріпаком залежить від наступних факторів:

  • Кількість доступного для рослин ґрунтового азоту з початку їх росту;
  • Здатність ґрунту забезпечити рослин азотом під час їх вегетації;

На ці показники впливають: погодні умови взимку та весною до сівби та після сівби; тип та структура ґрунту; загальна кількість добрива в сівозміні; сівозміна; попередник; органічне та мінеральне добриво; рівень врожайності. Всі ці фактори необхідно враховувати для правильної дози азоту. 

Вегетативна маса ріпаку інтенсивно наростає впродовж 2-3 тижнів після відновлення вегетації (розпочинає вегетацію за температури 1-3°С) і в цей період потрібно найбільше азоту. Тому майже 80-90% азоту вноситься в перші два підживлення. Підвищені вимоги до забезпечення азотом є також під час росту генеративних органів і формування зерна. Тому важливим є підживлення у фазі цвітіння.

Перше підживлення азотними добривами N60-100 виконують якнайшвидше по мерзлоталому ґрунту. Кращим добривом для першого підживлення є аміачна селітра.

Вдруге азот вноситься через три тижні після першого зі стартом росту стебла. Норма внесення N40-90 у вигляді аміачної селітри.

Втретє посіви підживлюють на легких ґрунтах, де можливе швидке вимивання азоту в глибші шари, або на високоврожайних (30-40 ц/га) площах. Строк третього внесення азоту - початок - середина цвітіння. Використовують аміачну селітру або карбамід.

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

               

Другие статьи