Корзина
13 отзывов
+380964800808
УкраинаКиевул. Академика Вильямса, 2б
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Агрономич | Засоби захисту рослин, насіння та добрива

Виснаження ґрунту. Як збільшити врожайність на «втомленних» ґрунтах?

Виснаження ґрунту. Як збільшити врожайність на «втомленних» ґрунтах?

Поняття про виснаження ґрунту або «ґрунтовтоми», визначення родючості ґрунту, дієві поради для підвищення врожайності. Використання добрив та мікродобрив.

«Ми не отримали землю у спадок від предків, ми позичили її у наших дітей».

Всі врожаї практично зібрані, аграрії починають підбивати підсумки своєї клопітливої роботи за цей рік. І саме в цей час варто потурбуватись про родючість своєї землі надалі.

Таємниці немає в тому, що кожен фермер бажає отримати максимальний врожай, але, на жаль, не завжди виходить саме так. І справа не лише в якості насіння, вчасному обробленні посівів та модернізованій техніці. Насамперед варто задуматись над тим, який рівень родючості ґрунту.
Виснаження ґрунту чи нестача вологи?

Більшість фермерів скаржаться на те, що різко впав рівень вологості. Так, ми згодні, це явна проблема. Але найбільшою бідою слід вважати – «ґрунтовтому». Саме вона є явною причиною неврожаю.
Якщо звернутись до термінологічного словника, стає зрозуміло, що ґрунтовтома – це процес, який супроводжується нагромадженням великої кількості токсичних речовин в ґрунті. Крім того, утворюються хвороботворні мікроорганізми, які також впливають на зниження рівня врожайності.

Досвідчені агрономи знають, що систематичне вирощування рослин з однаковими біологічними вимогами на одному і тому ж полі, призводить до значного зниження продуктивності культури.
Тому плануючи майбутні посіви, слід враховувати, що вирощування культур з однотипним хімічним, біохімічним складом, а також допущення розвитку хвороб і шкідників, наносить незворотної шкоди ґрунту.

Як визначити родючість ґрунту
Вітчизняні та закордоні науковці вже давно прийшли до висновку, що внесення тільки мінеральних добрив та застосовування засобів захисту рослин лише на хімічній основні, тільки пришвидшує прояв ґрунтовтоми. А якщо взяти до уваги збільшення рівня посушливості, наша земля втрачає свою родючість в геометричній прогресії.

Саме тому, науковці радять землевласникам регулярно проводи дослідження ґрунту на ґрунтовтому. Для цього потрібно:

 1. провести аналіз фізичних та фізико-механічних властивостей, порівняти водний і повітряний режим;
 2. визначити агрохімічні властивості.

В цьому питанні допоможе біотест рослин і мікроорганізмів, а також окремих біохімічних реакцій.
Що відбувається з ґрунтом при нестачі мікроелементів
Рівень стійкості до ґрунтовтоми залежить від певних властивостей землі.
А саме:

 • гранулометричний склад;
 • вміст гумусу;
 • рівень pH.

Також саме від цих особливостей залежить наскільки багато в ґрунті утворюється токсичних елементів. Ну і зрозуміло, що чим більше останніх, тим гіршим буде врожай на полі.
Окрім вищевказаних характеристик, родючість ґрунту залежить від вмісту мікроелементів. Кожна окрема культура має свій рівень чутливості до нестачі конкретних мікроелементів. Детально це зображено на таблиці, що розміщена нижче.

Ще один важливий фактор, на який слід звертати уваги при визначенні рівня ґрунтовтоми, це – сорбційна місткість. Наприклад, чорнозем, найбільш стійкий до виснаження. А от виснаженість дерново-підзолистих ґрунтів настає набагато швидше. Але, чорноземи швидше накопичують токсичні продукти.
Відомо і те, що здатність викликати ґрунтовтому окремих гібридів й сортів відрізняється. Реагують на неї вони також по-різному.
Виходячи з вищевказаного стає зрозуміло, що основною причиною виснаження ґрунту, вважається – пригнічення біологічної активності.

Як збільшити врожайність
Є декілька дієвих порад, як покращити врожайність.

По-перше, потрібно вносити деструктори. Вони сприяють розкладанню біомаси решток, що залишились після жнив. Тому наступну культуру значно легше посіяти і обробити. Також вони поповнюють ґрунт корисними мікроелементами.
По-друге, важливо використовувати мікродобрива для вегетативного оброблення культури. Спеціалісти радять використовувати саме хелатні мікродобрива. В чому їх переваги, більш детально описано в статті «Хелатні мікродобрива Актив-HARVEST». Такі препарати зможуть поповнити нестачу мікроелементів для рослини, тим самим позитивно вплинуть на збільшення врожайності.

Які препарати вибрати
Проблема ґрунтовтоми на сьогодні дуже актуальна, але не менш важливо дбати й про екологічність вживаної їжі. Саме тому, аграріям слід віддавати перевагу мікродобривам. Серед самих популярних відзначають мікродобриво ТМ Актив-Harvest. Вони показують високі результати, а також рекомендовані вченими багатьох ВУЗів нашої країни.

Більше інформації читайте на сайті ТМ Актив-Harvest.

На сьогодні лінійка налічує 24 препарати в рідкому і водорозчинній формі з високим вмістом поживних елементів, які хелатовані окремо, що забезпечує високу ефективність використання на всіх сільськогосподарських культурах протягом всього періоду вегетації, для обробки насіння, позакореневого підживлення, поливання.

Мікродобрива Актив-Харвест відрізняються високим складом поживних елементів таких як:

 • Бор;
 • Цинк;
 • Кальцій;
 • Магній;
 • Марганець;
 • Молібден.

Також додатково в своєму складі вони містять:

 • Амінокислоти;
 • Фульвокислоти;
 • Фітогормони;
 • Гумінові речовини;
 • Екстракт морських водоростей;
 • Буферізатори робочого розчину;
 • Змочувач і кріопротекторами.

Доведено, що їх використання не тільки збільшує врожайність, але і позитивно впливає якість вирощеної культури.

Слідкуйте за нашими новинами в соціальних мережах:

              

Другие статьи